LIGA GALEGA BENXAMÍN
4ª XORNADA LIGA GALEGA BENXAMÍN
Carballo (Municipal C. Calero), 24 de febreiro de 2024 
Resultados da 4ª Xornada da liga Galega Benxamín, celebrada en Carballo o pasado fin de sema.
Boas marcas dos nos@s nadador@s mostrando unha gran mellora na súa técnica de estilos.
A actividade está incluída no programa de Deporte Solidario e Inclusivo da Fundación Emalcsa
NORABOA A TOD@S!!! 
CTO GALEGO INFANTIL
6 MEDALLAS NO INFANTIL
CTO GALEGO INFANTIL DE INVERNO.
Pontevedra (Rías do Sur), 17 e 18 de Febreiro de 2024
A pasada fin de semana tivo lugar na Piscina Rías do Sur de Pontevedra o Campionato Galego Infantil de Inverno.
Un total de 6 medallas obtiveron os nadadores do Club, ademas de numerosas mellores marcas persoais.
Os medallostas foron:
Laura Canalda (na foto) con 4 medallas (Ouro en 1500 m, Prata en 50 e 200 costas e Bronce en 800 libres).
Carmen Arruñada (Prata en 200 bolboreta)
Jacobo García (Bronce en 50 costas).
PARABÉNS A TOD@S!!!
CTO GALEGO ALEVIN
DÚAS MEDALLAS PARA ISTVAN POMBO NO ALEVIN
CTO GALEGO ALEVIN DE INVERNO.
LUGO (Fluvial), 10 e 11 de Febreiro de 2024
A pasada fin de semana 10 e 11 de febreiro celebrouse na piscina do Club Fluvial de Lugo, o Campionato Gallego Alevin de inverno.
Participaron un total de 202 nadadores de 27 Clubs de toda Galicia.
O equipo do club estivo representado por 5 nadador@s (3 masculino e 2 feminino).
Bos resultados dos nosos nadador@s destacando Istvan Pombo que obtivo dúas medallas, prata en 100 braza e bronce nos 50
PARABENS A TOD@S!!!
LIGA GALEGA DE CLUBS
RESULTADOS
2ª XORNADA LIGA GALEGA DE CLUBS. FASE PRELIMINAR.
Carballo (Municipal C. Calero), 3 de febreiro de 2024 
O pasado sábado día 3, celebrouse en Carballo a 2ª Xornada da liga Galega de Clubes de primeira División na súa Fase preliminar.
Participarón os 6 clubes encadrados nesta Division, CN. Rias Baixas, AD. Fogar Carballo, CN. Ponteareas, CN. Boiro, CN. Galaico e CN. Coruña.
Boas marcas na competición e seguimos a preparación para a final.
ANIMO A TOD@S!!! 
COPA PROMOCION NATACIÓN ARTÍSTICA
RESULTADOS
COPA PROMOCIÓN BENXAMIN E PREBENXAMIN.
A Coruña(Casino), 20 de Xaneiro de 2024 
O pasado sábado tivo lugar, na Piscina do Casino de A Coruña na Zapateira a primeira Xornada da Copa Promoción das categorías Benjamin e Prebenxamin.
Bos resultados das nosas nenas na clasificación final.
Seguimos mellorando
¡¡¡PARABENS!!!
Actividade incluida no Programa de Deporte Solidario e Inclusivo da Fundación Emalcsa 
PROGRAMA GES ALEVIN – INFANTIL
PROGRAMA GES ALEVIN – INFANTIL
Pontevedra (CGTD), 27 de Xaneiro de 2024 
Dous nadadores do club foron seleccionados pola Federación Galega de Natación para participar na concentraciòn do grupo GES (Grupo Especial de Seguimento), que se celebrou o pasado sábado nas instalacións do Centro Galego de tecnificación Deportiva en Pontevedra.
Carlos Baizan e Itsvan Pombo representaron ao Club nesta ocasión, compartindo adestramento cos seleccionados doutros clubs de Galicia.
Gran tarde de convivencia e mellora da técnica e o entrenamiento.
Na misma tarde Laura Canalda foi seleccionada para compartir adestramentos cos becados do Centro , dentro do programa de seguimento Infantil
PARABÉNS!!!
 
Actividade incluida no Programa de Deporte Solidario e Inclusivo da Fundación Emalcsa 
LIGA GALEGA INFANTIL
RESULTADOS
LIGA GALEGA INFANTIL.
A Coruña(Riazor), 27 de Xaneiro de 2024 
O pasado sábado tivo lugar a segunda Xornada da liga Galega Infantil na Piscina Municipal de Riazor.
Participaron un total de 50 nadador@s pertencentes a 6 clubs encadrados non Grupo B.
Representaron ao Club 12 deportistas (5 masculinos e 7 femininos).
Continuamos a preparación de fronte ao Galego infantil competindo algúns nas súas probas menos habituais.
ANIMO A TOD@S!!!
 
Actividade incluida no Programa de Deporte Solidario e Inclusivo da Fundación Emalcsa 
CTO GALEGO MASTER
36 MEDALLAS EN EL GALLEGO MASTER 
CTO. GALLEGO MASTER DE INVIERNO.
Pontearéas(A. Pino), 20-21 de Enero de 2024 
Gran actuación de nuestro equipo en el Campeonato Gallego Master de InvIerno, que se celebró este fin de semana en Ponteareas.
17 representantes del Club que obtuvieron hasta 36 medallas en los dos días de competición
En la clasificación final 8ª plaza entre 28 clubs participantes (8º Masculino y 7ª femenina)
¡¡¡ENHORABUENA!!!
¡¡¡ A SEGUIR ASÍ!!!